Cihaz ya da aksesuar satın almak istiyorum. Nereden alabilirim?
https://www.kvk.com linkine tıklayıp cihaz satın alabilirsiniz. Aksesuar için: aksesuarsatis@kvkteknikservis.com
Cihazım arızalandı. Ne yapabilirim?
En yakın servis adresimize https://www.kvkteknikservis.com/ web sitemizin en altındaki KVK Teknik Servisler listesinden en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. https://www.kvkteknikservis.com/brands web sitemizin en üstündeki markalar linkinden markanızı seçip size en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. Cihazınızı Yurtiçi Kargo gönderi kodu ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. Gönderim sırasında tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, cihazınızın detaylı arızası/arızalarını belirtmenizi ve cihazınızın bilgilerini yedeklemenizi rica ediyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda cihazınızda müşteri kullanım hatası ile ilgili Garanti Harici bir durum olur ise servisimiz tarafından sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir. Garanti Harici hizmet verilen ve/veya işlemsiz İADE edilen cihazların kargo ücretleri alıcı ödemeli gönderilir.
Cihazım KVK’da değişim oldu / IMEI değişti. Cep telefonuma kapatılacağına dair SMS geldi. Ne yapmalıyım?
Değişen cihazın yeni IMEI numarasının aktif hale gelip kullanılması için eski IMEI numarası kapatılmaktadır. Öncelikle telefonunuza gelen SMS’te kullanmış olduğunuz cihazınızın 15 haneli IMEI numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine girerek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sayfasından kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kayıtlı görünmüyor ise 15 haneli IMEI numaranız ile musteridestek@kvkteknikservis.com adresimize bilgi vermenizi veya bize çağrı merkezi numaralarımızdan size yardımcı olabilmemiz adına bize ulaşmanızı rica ederiz.
Cihazıma ait yedek parçayı (pil, tuş takımı, kapak, vb.) nereden temin edebilirim, fiyatını nasıl öğrenebilirim?
Teknik Servis ile ilgili soru ve sorunlarınızla ilgili müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.
Cihazımı bayiye teslim edip servisinizden teslim alabilir miyim?
Bayinizden cihazınızı teknik servisimizden alabileceğinize dair resmi bir yazı aldıktan sonra kimlik belgeniz ile servisimize başvurup bazı güvenlik sorularını cevaplayıp cihazınızı teslim alabilirsiniz.
Cihazımı bulunduğum yerde ‘’KVK garantili cihazlara hizmet veriyoruz.’’ dedikleri için bayiye bıraktım. Fakat sorunlar devam ediyor. ''KVK’nın kendi servisine göndermek istiyorum.'' Ne yapmayalım?
En yakın servis adresimize https://www.kvkteknikservis.com/ web sitemizin en altındaki KVK Teknik Servisler listesinden en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. Cihazınızı Yurtiçi Kargo gönderi kodu ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. Gönderim sırasında tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, cihazınızın detaylı arızası/arızalarını belirtmenizi ve cihazınızın bilgilerini yedeklemenizi rica ediyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda cihazınızda müşteri kullanım hatası ile ilgili Garanti Harici bir durum olur ise servisimiz tarafından sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir. Garanti Harici hizmet verilen ve/veya işlemsiz İADE edilen cihazların kargo ücretleri alıcı ödemeli gönderilir.
Cihazımı garanti belgesi yok/garanti süresi doldu. Hizmet alabilir miyim?
Teknik servislerimizde garanti süresi dolmuş cep telefonlarına ücret dahilinde servis hizmeti sağlanabilmektedir. Telefonunuzu servisimize ulaştırdığınız taktirde detaylı incelenerek ücret konusunda ileteceğiniz GSM numarasına SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Cihazınızı Yurtiçi Kargo gönderi kodu ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. En yakın servis adresimize https://www.kvkteknikservis.com/ web sitemizin en altındaki KVK Teknik Servisler listesinden en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. Gönderim sırasında tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, cihazınızın detaylı arızası/arızalarını belirtmenizi ve cihazınızın bilgilerini yedeklemenizi rica ediyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda cihazınızda müşteri kullanım hatası ile ilgili Garanti Harici bir durum olur ise servisimiz tarafından sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir. Garanti Harici hizmet verilen ve/veya işlemsiz İADE edilen cihazların kargo ücretleri alıcı ödemeli gönderilir.
Cihazımı servise bırakacağım ama bilgilerim çok önemli silinmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım ?
Arızalı ürünün onarımı veya değişimi sırasında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) sebebi ile kayıtlı müşteri ayarları ya da rehber kayıtları gibi bilgiler bir daha geri gelemeyecek şeklinde silinebilir. Bu tip kişisel bilgilerin silinmesi halinde doğacak durumlardan servis merkezimiz sorumlu tutulamaz.
Cihazımı servise bırakacağım. En kısa sürede ne zaman alabilirim?
Servise bırakıldığı tarih itibari ile yasal onarım sürecimiz 20 iş günüdür. Bu süreçte bizlere çağrı merkezi numaramızdan veya https://cihaztakip.kvkteknikservis.com/ web adresimizden cihazınızın KVK Teknik Servise kayıtlı Form numarasını yazarak servisimizdeki durumunu takip edebilirsiniz. Cihazınızın işlemleri tamamlandığında tarafınıza bilgilendirme SMS’i gönderilmektedir.
Cihazımı servise bırakmak istiyorum ama yerine kullanabilmem için cihaz istiyorum. Ne yapmayalım?
Garanti kapsamı dahilinde servisimize müşterilerimizin getirdiği arızalı cihazlarda onarım süresi 10 iş gününü geçtiğinde cihazın bırakıldığı servis noktasından kullanabileceği bir cihaz temin edilebilir.
Cihazımın IMEI kodunu nasıl öğrenebilirim?
Cihazınıza ait 15 haneli IMEI numarasını cihazınızla *#06# yazıp YES tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. IMEI numarasını cihazınızın pil yuvasında, SIM kart yuvasında, cihaz kutusunun üzerinde ya da faturanızda görebilirsiniz.
Cihazımın şu anki durumunu nasıl öğrenebilirim?
Telefonunuzun durumunu https://cihaztakip.kvkteknikservis.com/ linkimizden Form Numarası ile arama yapabilirsiniz ve cihazınızın servis raporunu görüntüleyebilirsiniz. Form numaranızı bilmiyorsanız sistemde kayıtlı size ait GSM Numarası ile arama yapabilirsiniz.
Cihazımın tamir bedeline onay vermek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Form numaranızı yazıp 0532 444 1 585’e SMS gönderiniz. Gelen SMS’e ‘’EVET Form No’’ yazıp tamir ücretine onay verebilirsiniz.
Kayıt formumu kaybettim. Ne yapmalıyım?
Üçüncü şahısların eline geçmesi ile doğabilecek olumsuz durumları engellemek için teknik servislerimize hemen haber verilmesi gerekmektedir. Kayıtlarımızda adı geçen müşterimiz bizzat ya da vekalet verdiği kişi aracılığıyla teknik servislerimize kimlik belgesi ile başvurduktan sonra bazı güvenlik sorularını cevaplayıp cihazını teslim alabilir.
Onayladığım ödemeyi nasıl yapabilirim?
Telefonunuzun onarımı tamamlanıp, hazır hale geldiğinde https://cihaztakip.kvkteknikservis.com/ linkimizden Form Numarası girerek kredi kartınız ile telefonunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Havale veya EFT ile ödeme yapacaksanız https://kvkteknikservis.com/Home/StaticContent?rurl=guvenliodeme linkimizden cihazınıza hizmet veren yetkili KVK Teknik Servis merkezimizin hesap bilgilerimize ulaşabilirsiniz.
Telefonum kayıp ya da çalındı ise ne yapmalıyım?
Kayıp/Çalıntı ihbarı yapabilmek için hat sahibinin Telekomünikasyon Kurumu Bilgi İhbar Merkezi‘nin 444 9 777 ve 0312 232 23 23 numaralı telefonlarını bizzat araması gerekmektedir. Bilgi İhbar Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
Telefonum Telekomünikasyon Kurumuna kayıtlı mı?
Telefonunuzun Telekomünikasyon Kurumunda kayıtlı olup olmadığını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine telefonunuza ait 15 haneli IMEI numarasını girerek sorgulayabilirsiniz.
Telefonumda sıvı teması var. Servise göndermeden önce ne yapmalıyım?
Sıvı temasına maruz kalmış olan telefonunuzun çıkarılabiliyor ise pilini çıkarınız. Cihazınızı Yurtiçi Kargo gönderi kodu ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. En yakın servis adresimize https://www.kvkteknikservis.com/ web sitemizin en altındaki KVK Teknik Servisler listesinden en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. Gönderim sırasında tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, cihazınızın detaylı arızası/arızalarını belirtmenizi ve cihazınızın bilgilerini yedeklemenizi rica ediyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda cihazınızda müşteri kullanım hatası ile ilgili Garanti Harici bir durum olur ise servisimiz tarafından sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir. Garanti Harici hizmet verilen ve/veya işlemsiz İADE edilen cihazların kargo ücretleri alıcı ödemeli gönderilir.
Yakınımda KVK Teknik Servis yok. Cihazımı nasıl gönderebilirim?
En yakın servis adresimize https://www.kvkteknikservis.com/ web sitemizin en altındaki KVK Teknik Servisler listesinden en yakın KVK Teknik Servis linkine ulaşabilirsiniz. Cihazınızı Yurtiçi Kargo gönderi kodu ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. Gönderim sırasında tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, cihazınızın detaylı arızası/arızalarını belirtmenizi ve cihazınızın bilgilerini yedeklemenizi rica ediyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda cihazınızda müşteri kullanım hatası ile ilgili Garanti Harici bir durum olur ise servisimiz tarafından sizinle iletişime geçilip bilgi verilecektir. Garanti Harici hizmet verilen ve/veya işlemsiz İADE edilen cihazların kargo ücretleri alıcı ödemeli gönderilir.